دعای برآورده شدن حاجتذکر و دعای مجرب

توصيه های برای استجابت دعا و برآورده شدن حاجت از ائمه (ع)

در این مطلب از سایت اذکار و ادعیه و ختم ذکر عرفان zekrerfan.com توصيه های برای استجابت دعا و برآورده شدن حاجت از ائمه (ع) را برای شما عزیزان قرار دادیم . برای استجابت دعا و روا شدن حاجت باید آداب و شرایط دعا کردن را دانست . در ادامه از سایت ذکر عرفان چند توصیه و سفارش از پیامبر خدا برای استجابت دعا و روا شدن حاجت را قرار دادیم …

استجابت دعا در ماه رجب,استجابت دعا با حروف ابجد,استجابت دعا هنگام عقد,استجابت دعا نی نی سایت,استجابت دعا در قرآن,استجابت دعا برای ازدواج,استجابت دعا سریع,استجابت دعا با صلوات

توصيه های برای استجابت دعا و برآورده شدن حاجت از ائمه (ع)

دعای استجابت دعا,شرایط استجابت دعا,روشهای اجابت دعا,آداب و شرایط حاجت گرفتن,دستورالعمل روا شدن حاجت و دعا,چگونگی استجابت دعا و حاجت

توصيه های برای استجابت دعا و برآورده شدن حاجت از ائمه (ع)

اگر ديدى اجابت دعايت به تاخیر افتاد، سزاوار است كه به قضاى الهي راضى باشى و آن را حمل بر خیر كنى . و بدانى كه حتما آن حالى كه فعلا عین صلاح تو است ، چون تنها در اين صورت است كه به درجه عالى ، تفويض و واگذار كردن كارها به ذات اقدس الهي خواهى رسید.

در اين مورد از رسول خدا (ص) روايت شده كه فرمود:

* لا تسخطوا نعم الله ، و لا حوا على الله ، و اذا ابتلى احدكم فى رزقه و معیشه فلا يحدثن شیئا يساله فى ذلك حتفه و هلاكه ولكن لیقل :اللهم بجاه محمد واله الطیبین ان كان ما كرهته من امرى هذا خیرا لى و افضل فى دينى فصبرنى علیه و قونى على احتماله و نشطنى بثقله ، و ان كان خلاف ذلك خیرا فجد على به و رضنى بقصائك على كل حال فلك الحمد .

ترجمه دعای فوق :

از نعمت هاى الهى بدتان نیايد و فكر نكرده از خدا چیزى طلب نكنید.
و اگر بلائى در روزى و زندگانى يكى از شما پديدار شد، مبادا چیز ديگرى از خدا طلب كند چون شايد آن چیز جديد، موجب مرگ و نابودى او شود، بلكه اينگونه بگويد:
بار خدايا! تو را به جاه و جلال محمد و آلش (ص) قسمت مى دهم ! اگر اين مسئله اى كه مرا ناراحت كرده ، برايم خیر است ، مرا نسبت بدان صبور گردان و نه تنها قوت بر تحملش عنايت كن ، بلكه مرا نسبت بدان با نشاط نیز بگردان . اما اگر خلاف آن برايم خیر است ، پس همان (خلاف) را به من ببخش . به هر حال مرا نسبت به قضاى خود، راضى گردان كه تنها تو سزاوار ستايشى .

و آنچه كه از امام صادق (ع) روايت شده :

خداى متعال به موسى بن عمران – علیه السلام – اينگونه وحى كرد:

* يا موسى ما خلقت احب الى من عبدى المومن ، و انى انما ابتلیته لما هو خیر له ، و اعافیه لما هو خیر له ، و انا اعلم بما يصلح عبدى علیه ، فلیصبر على بلائى ، و لیشكر على نعمائى ، اثبته فى الصديقین عندى اذا عمل برضائى و اطاع امرى .

ترجمه دعای فوق :

اى موسى ! احدى را محبوبتر از بنده مومنم خلق نكردم و اگر او را مبتلا بر بلايى مى سازم يا از آن معافش مى دارم ، حتما به خیر و صلاح اوست ؛ چون من صلاح او را بهتر مى دانم . پس در موارد بلا، سزاوار است صابر و در موارد نعمت ، شاكر باشد تا او را نزد خود جزء صديقین قرار بدهم . و اين وقتى است كه مطابق رضاى من عمل كند و فرمان مرا اطاعت نمايد .

**

يا عبادى اطیعونى فیما امرتكم به ولا تعلمونى بما يصلحكم فانى اعلم به ولا علیكم بمصالحكم .

ترجمه دعای فوق :

اى بندگان من ! هر فرمانى كه دادم اطاعتش كنید، مبادا بخواهيد مصالح خود را به من بیاموزيد؛ چون من خود بهتر از شما مى دانم و بخیل هم نیستم (تا بگويند مصلحت ما را مى داند و نمى دهد) .

منبع : سایت ملکوتی ها

بیشتر بخوانید  دعای سريع الاجابه برای طلب حاجت و برآورده شدن حاجات با معنی

************************************

بازنشر : سایت ذکر عرفان (بزرگترین سایت ذکر و دعا )

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 1 =

بستن